Gdzie zmienić opony w Luboniu?


Wymiana opon to jedna z ważniejszych czynności serwisowych, które należy wykonywać systematycznie. Tak na prawdę co sezon należy zmienić opony na odpowiednie do nawierzchni z jaką spotkamy się w daną porę roku. W polskim klimacie możemy spotkać się z oponami zimowymi i oponami letnimi.

Kiedy zmieniać opony? Nie ma jakiejś konkretnej daty, która wyznaczałaby termin zmiany typu opon. Tak na prawdę sami musimy to określić poprzez obserwację panujących na dworze warunków. Tak na prawdę opony zimowe będą odpowiednim wyborem już jesienią gdy temperatura na dworze nie będzie przekraczać 8 stopni. Już wtedy warto zmienić opony na zimowe i nie czekać aż spadnie śnieg. Temperatura w jakiej pracuje guma jest kluczowa dla odpowiedniej przyczepności i bezpieczeństwa prowadzenia pojazdu. Co nie jest takie oczywiste ogumienie ma też duży wpływ na zużycie paliwa. Odpowiednio dobrane opony mogą zmniejszyć zużycie paliwa nawet o 1-2 litry na 100km/h.

Wymiana opon, sprzedaż, serwis, wulkanizacja Luboń. Tych usług nie brakuje. W samym mieście jak i okolicy znajdziemy kilkanaście firm zajmujących się profesjonalnie wulkanizacją w Luboniu. Przez to panuje duża konkurencja i klient może uzyskać atrakcyjne ceny oraz dodatkowe usługi mające zachęcić go do wybrania konkretnego przedsiębiorstwa. Jak wybrać najlepsze z nich. Warto sprawdzić opinie zostawiane przez klientów w serwisach internetowych. Warto też sprawdzić w jakich godzinach pracuje dana wulkanizacja tak by pasowało nam do harmonogramu dnia. Kiedy pracujemy od 8 do 16 może się zdarzyć, że nasza praca pokrywa się z godzinami pracy warsztatu. Jeśli pracujemy blisko zakładu wulkanizacyjnego możemy również zostawić samochód u wulkanizatora jeśli wyrazi na to zgodę.

Dobór opon nie ogranicza się tylko do zmiany letniego na zimowe i na odwrót. Dobór odpowiedniego ogumienia to też mniejsze zużycie dla zawieszenia i elementów mechanicznych. Zużycie opon warto monitorować, można to sprawdzić po zużyciu bieżnika. Tam mamy widoczny schodek, który mówi nam o granicy wytarcia opon, bezpiecznego dla użytkownika. Zdarza się, że opony nie są bardzo eksploatowane i wciąż pozostaje duży zapas bieżnika. Warto zwrócić uwagę na wiek opon i wygląd gumy. Bieżnik może być spory, ale guma sparciała i spękana. To znak, że opony nadają się do wymiany.

Nie przegap: poznan-tlumiki.pl