Jak zastosować hennę do brwi?


Jeżeli chcesz mieć pewność, że henna zostanie prawidłowo rozprowadzona na twoich brwiach, a jej kolor zostanie wprost idealnie zgrany z kolorem włosków czy twoją cerą, powinnaś skorzystać z niej w profesjonalnym salonie kosmetycznym. Akurat ten zabieg drogi nie jest. W specjalnych gabinetach, przeprowadzających makijaż permanentny brwi Poznań, na ogół kosztuje on jakieś dwadzieścia złotych, czyli naprawdę niewiele. Jeśli jednak chciałabyś po prostu samodzielnie się pobawić i spróbować swoich sił w czymś nowym, jak najbardziej możesz kupić sobie kosmetyki do brwi w drogerii i następnie zastosować je w domowych warunkach.

Aby uniknąć zafarbowania skóry, koniecznie jeszcze przed zastosowaniem henny zabezpiecz ją przy pomocy czegoś tłustego. Możesz sięgnąć po najzwyklejszy w świecie krem do twarzy lub jakiś balsam. Ważne jest tylko to, by kosmetyk naprawdę miał tłustą konsystencję. Rozsmaruj go dokładnie wokół łuków brwiowych i zrób to tak, by nie przenieść go bezpośrednio na powierzchnię włosków. Teraz możesz już przejść do głównej części zabiegu, czyli do nakładania henny.

Przy pomocy małego patyczka kosmetycznego wyciągaj hennę z opakowania. Postępuj delikatnie, tak jak gdybyś wykonywała sobie prawdziwy makijaż permanentny brwi Poznań. Używaj niewielkich ilości henny, aby łatwiej ci się z nią pracowało. Powoli rozsmarowuj kosmetyk na włoskach. Zacznij to robić od wewnętrznych części łuków brwiowych i stopniowo przechodź do zewnętrznych kącików występujących przy skroniach. Henna do brwi powinna pozostać na twoich włoskach na jakieś kilka minut – od dwóch minut do pięciu minut. Po tym czasie możesz ją już zmyć, przemywając skórę i brwi płatkiem kosmetycznym nasączonym ciepłą wodą z naturalnym mydłem.

Uważaj koniecznie na to, by takiej henny nie przetrzymać przypadkiem zbyt długo na włosach. Im dłużej pozostanie ona na brwiach, tym mocniejszy będzie efekt zabiegu, a nie zawsze będzie to efekt wskazany. Jeżeli przeciągnęłabyś zabieg do dwudziestu minut, nawet brązowa henna do brwi mogłaby stać się niemalże czarna. Na to musisz koniecznie uważać, o ile nie chcesz się oszpecić.

Odwiedź naszą stronę: https://izabelacytrowska.pl/