Typy kurtyn paskowych


Kurtyna paskowa> może być wykonana z różnych materiałów oraz może być montowana w różny sposób. Wszystko zależy od tego jaką ma pełnić funkcję oraz gdzie będzie zamontowana. Zobacz polecane kurtyny paskowe. Kurtyna na drzwi, która ma jedynie chronić przed przeciągiem będzie zbudowana z najprostszych pasów PCV, natomiast jeśli ma pełnić funkcję kurtyny paskowe, to wymaga zastosowania w niej pasów, które nie przepuszczą szkodliwego promieniowania ultrafioletowego oraz podczerwonego.
W zależności od wymagań klienta kurtyna może być zawieszona na stałe lub w systemie przesuwnym.
Kurtyny paskowe na stałe montowane są najczęściej w miejscach gdzie występuje niskie natężenie ruchu. Pasy przytwierdzone są do listwy mocującej, którą bezpośrednio przykręca się do sufitu lub ściany. Ruch pasów jest możliwy tylko w przód i tył.
Kurtyna z możliwością przesuwania, montowana jest w przejściach, gdzie ten ruch może się zmieniać. Kiedy ruch wzrasta można ją odsunąć całkowicie na bok. Ruch ten jest możliwy dzięki specjalnemu systemowi, do którego przymocowana jest listwa z pasami. Kurtynę zazwyczaj przesuwa się ręcznie za pomocą specjalnej linki.